Apache I Stetoskop – Veteriner Hekim Tipi Özel Stetoskop

Stetoskopta ses kalitesine önem verenlerin tercih ettiği diyaframlı stetoskoptur. Uzun hortumu, ayarlanabilir kulaklığı, ergonomik kullanım yapısı ve çeşitli hortum renkleri ile artık Türkiye’de kullanımda.

HEMEN SATIN AL

Veteriner Hekim Stetoskopu: Apache I Stetoskop – Özel Diyafram ve Silikonel Hortum

Stetoskopta ses kalitesine önem verenlerin tercih ettiği diyaframlı stetoskoptur. Uzun hortumu, ayarlanabilir kulaklığı, ergonomik kullanım yapısı ve çeşitli hortum renkleri ile artık Türkiye’de kullanımda. A kalite bir ürün olan Apache I Stetoskop özelliklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Apache I Stetoskop Nedir?

Apache I Stetoskopu Veteriner Hekimler için özel olarak tasarlanmış bir veteriner hekim stetoskopudur.

Tüylü ve kalın hayvan derileri üzerinden, iç organları rahat bir şekilde dinlemeye olanak tanıyan özel bir üründür. Diğer stetoskoplara göre Apache I Stetoskop, Veteriner Hekimlerimiz için kaliteli bir ses duymalarını sağlayarak muayenelerine değer katmaktadır.    

Her insanın kulak yapısı farklıdır. Bu farklılık stetoskop kullanımında önemli bir etmendir. Stetoskop kulaklığının ayarlanabilir olması stetoskop tercihinizden önemli bir etmen olacaktır. Apache I Stetoskopun kulağınıza tam oturan ayarlanabilir kulaklığı ile doğru dinlemeler yapabilirsiniz. 

 Neden Apache ismi? 

Uçsuz bucaksız Amerika topraklarında bilgelikle yaşayıp, onurlu mücadele veren bir halk olan Kızılderililer bu ismin kullanılmasına vesile olmuşlardır. Kızılderililerde en ünlü yerli savaşçı kabilesi olan Apache’ler topraklarına döşenen tren raylarına kulaklarını yaslayarak uzaktaki gelecek olan treni bilmekteydiler. Tren raylarındaki metalin ses iletme kabiliyeti yıllar sonra stetoskoplarının geliştirilmesinde SELVET’e ilham olmuştur. Bu nedenle Apache isimli stetoskoplar Hekimlerce kullanılmaya başlanmıştır.

Apache I Stetoskop Özellikleri Nelerdir?

Apache I stetoskop özellikleri, ses kalitesini önemseyen hekimlerimizce önemsenmektedir. Stetoskop tercih ederken ses kalitesi önemli bir etmendir. Buna bağlı olarak özellikleri şu şekildedir;

En Önemli Özellikleri   

– Metal Diyafram/Membrana 

– Tambur Çapı 65 mm

– Krom Tambur

– 15mm inceliğinde metal diyafram

– Her kulak yapısına göre ayarlanabilen oynar kulaklık yapısı

– Ses iletimini güçlendiren pnömatik birleşim noktaları

Diğer Özellikleri

– Silikon Hortum Boy Uzunluğu 60 cm (Veterinerlik alanına uygun stetoskop boyutu)
– Kulaklık Demir Aksam 18 cm

– Ergonomik Kulaklık Ucu

– Silikonel Hortum

Apache I Stetoskop 5 Yıl Garantilidir!

Stetoskopta yedek parça ve garanti önemli bir etmendir. Selvet markası Apache I Stetoskobu için 5 yıl garanti vermektedir. Bu süre ürününe güvenmesinin göstergesidir. Ayrıca kullanıcılarını korumaya yönelik olarak 5 yıl garanti süresi sunmaktadır. Diğer önemli konu ise yedek parça sorunu olmadan ihtiyaç duymadan her zaman yedek parça desteği veriyor olmasıdır. 

Apache I Stetoskopu Kimler Tercih Etmeli?

Özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvanların muayenesine yönelik olarak veteriner hekimlerimiz tercih edebilir. Uzun silikon hortum ve pnömatik birleşimler ile ses kalitesinin verimli olması bu stetoskopu veteriner steteskopu yapmaktadır. Pet taraflı çalışan veteriner hekimlerimiz Apache III stetoskop tercih edebilirler.

Veteriner Hekim Öğrencileri için stetoskop tercihi önemli bir konudur. Apache 1 model stetoskop tüm veteriner hekim öğrencileri tarafından kullanılabilir. 

Apache I Stetoskopun Apache II ‘ye göre arasındaki farklar nelerdir?

Apache I  stetoskop Apache II stetoskopa göre uzun hortumludur.

 Apache I stetoskopta iki kulaktan gelen silikon hortum dinleme yapan tambur kısmına tek bir hortum ile bağlanır. Bu tek hortum topladığı sesi y şeklindeki pnömatik birleşimler ile iki kulağa dağıtır.

Apache I Stetoskopun Apache III ‘e göre arasındaki farklar nelerdir?

Apache I Stetoskop tek yüzü ile dinleme yapar. Apache III Stetoskop ise çift taraflı bir steteskoptur. Küçük diyaframlı ve büyük diyaframlı bir yapısı vardır.

Apache I stetoskopta iki kulaktan gelen hortum tek hortum ile diyaframa bağlanır. Apache III stetoskopta ise iki kulaktan gelen hortum dinleme kısmı olan diyaframa ayrı iki delikten bağlanır.