Apache II Stetoskop – Kardiyolojik Stetoskop

Apache II Stetoskop; “Kardiyolojik Stetoskop” kategorisine giren özel bir üründür. Özellikle hastanelerin acil kısmında görevli doktorlar tarafından beğenilen ses kalitesi ile özel bir stetoskoptur.

HEMEN SATIN AL

Kardiyoloji Stetoskop; Apache II Stetoskop ile Daha Güçlü Ses

Stetoskopta ses kalitesine önem verenlerin tercih ettiği özel tamburlu bir stetoskoptur. Silikon hortumu, ayarlanabilir kulaklığı, ergonomik kullanım yapısı ve çeşitli hortum renkleri ile artık Türkiye’de kullanımda. A kalite bir ürün olan Apache II Stetoskop özelliklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Apache II Stetoskop Nedir?

Apache II Stetoskop; “Kardiyolojik Stetoskop” kategorisine giren özel bir üründür. Özellikle hastanelerin acil kısmında görevli doktorlar tarafından beğenilen ses kalitesi ile özel bir stetoskoptur.

Kalbi dinlemek isteyen doktorlar, düşük ve yüksek frekanslı sesler için duyma becerisi kaliteli stetoskop tercih etmektedir.

Tasarım, performans ve kullanılan malzemeler bir kardiyolojik stetoskop aletini diğer stetoskoplardan ayırır. Özellikle normal stetoskoplara göre daha ağır olan kardiyoloji stetoskop daha güçlü ses almayı sağlar. Dinleme yapan yuvarlak diyafram normal bir stetoskopta plastiktir ancak kardiyoloji stetoskopta metal, çelik gibi malzemelerden üretilmesi önemlidir. 

Apache II stetoskop tüm bu şartları karşılayan özel geliştirilmiş bir üründür. 0.15 mm metal diyaframı ile ayrıca tambura gelen iki ayrı silikon hortum ile en iyi kardiyolojik stetoskop olma yönünde beklentileri karşılamaktadır.   

 Neden Apache ismi? Apache Stetoskop hikayesi nedir?

Uçsuz bucaksız Amerika topraklarında bilgelikle yaşayıp, onurlu mücadele veren bir halk olan Kızılderililer, Apache isminin kullanılmasına vesile olmuşlardır. Kızılderililerde en ünlü yerli savaşçı kabilesi olan Apache’ler topraklarına döşenen tren raylarına kulaklarını yaslayarak uzaktaki gelecek olan treni bilmekteydiler. Tren raylarındaki metalin ses iletme kabiliyeti yıllar sonra stetoskoplarının geliştirilmesinde SELVET’e ilham olmuştur. Bu nedenle Apache isimli stetoskoplar Amerika ve Türkiye’de eş zamanlı olarak kullanıma başlamıştır.

Apache II Stetoskop Özellikleri Nelerdir?

Apache II stetoskop, ses kalitesini önemseyen doktorlarımızca sıkça tavsiye edilmektedir. Stetoskop tercih ederken ses kalitesi önemli bir etmendir. Buna bağlı olarak apache 2 stetoskop özellikleri şu şekildedir;

En Önemli Özellikleri   

– Metal Diyafram/Membran 

– Güçlü dinleme sağlayan 0.15mm Diyafram  

– Tambur Çapı 65 mm

– Krom Tambur

– Her kulak yapısına göre ayarlanabilen oynar kulaklık yapısı

– Ses iletimini güçlendiren pnömatik birleşim noktaları

– Dinleme yapan tambura ayrı ayrı bağlanan iki silikon hortum

Diğer Özellikleri

– Hortum boy uzunluğu 58 cm (whatsapp hattımızdan talep etmeniz halinde daha kısa hortum tercih edebilirsiniz)
– Kulaklık demir aksam 18 cm

– Ergonomik silikon kulak zeytinleri

– Silikon hortum- Renk çeşitliliği

Apache II Stetoskop 5 Yıl Garantilidir!

Stetoskopta yedek parça ve garanti önemli bir etmendir. Selvet markası Apache II Stetoskobu için 5 yıl, kullanıcılarını korumaya yönelik garanti vermektedir. Bu süre ürününe güvenmesinin göstergesidir. Diğer önemli konu ise yedek parça ihtiyacı oluştuğunda sınırsız yedek parçayı desteği veriyor olmasıdır. 

Apache II Stetoskopu Kimler Tercih Etmeli?

Kardiyoloji dinleme akustiğine önem veren doktorlar tercih edebilir. 

Özellikle Apache II Stetoskop hastayı soyundurmadan kıyafet üzerinden dahi dinleme yapabildiği için ambulans gibi acil kullanım alanlarında da sıkça tercih edilmektedir.

Hastanelerin Acil kısmında çalışan doktorlar ortamın kalabalık olmasına bağlı olarak stetoskop sesini tam duyamazlar. Apache II stetoskop ses kalitesi sayesinde özellikle Acil de çalışan doktorlar tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Stajyer hekimler için de stetoskop olarak kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Hastanelerde görev alan intörn doktorlarda Apache II Stetoskop tercih ederek eğitimlerini destekleyebilirler. 

Önemli Not: Öğrencilerimiz stetoskop alırken öğrenci belgeleri ile indirim talep edebilirler. Vetsepet.com öğrenci destekleri ayrıcalıklarından yararlanmayı unutmayın.

Apache II Stetoskopun Apache I modele göre farkları nelerdir?

Apache II  stetoskop Apache I stetoskopa göre kısa hortumludur.

Apache II stetoskopta iki kulaktan gelen silikon hortum dinleme yapan tambur kısmına çift bir hortum ile bağlanır. Bu çift hortum topladığı sesi pnömatik özel birleşimler ile iki kulağa güçlü şekilde dağıtır.

Apache II Stetoskopun Apache III modele göre farkları nelerdir?

Apache II Stetoskop tek yüzü ile dinleme yapar. Apache III Stetoskop ise çift taraflı bir stetoskoptur. Küçük diyaframlı ve büyük diyaframlı bir yapısı vardır.

Apache II stetoskopta 65mm çapında tek dinleme tamburu vardır. Apache III stetoskopta ise 65mm(büyük taraf) ve 45mm(küçük taraf) çapında 2 dinleme tamburu olduğu için dinleme yapacağınız kısmı daraltma seçeneğiniz vardır.