X
Rumenotom Şemsiye Trokar™
Akut , subakut ve kronik Timpani vakalarında gaz tahliyesi amacıyla üretilmiş bir ilk yardım aletidir. Mideyi karın duvarına sabitler ve kilitli mekanizması ile sızdırmazlık sağlar. Hipoallerjen polimerden üretilmiştir. En az 3 gün hayvan üzerinde kalmalıdır (kısmen fibröz yapışma olması için ) en fazla 1 ay uygulama yerinde kalabilir. Çıkarıldıktan 10 gün sonra delik kendiliğinden kapanır. Kutu içerisinde 6 adet Trokar (2+4 yedek) vardır. Endoskopi ve ruminal besleme için ve mide yıkama amaçlıda kullanılabilir. Her işletmenin her hekimin acil çantasında mutlaka bulunmalıdır.
Rumenotom O-ring™
Laparoskopik olarak 3-5 cm lik kesinin dairesel şekilde açılmasını sağlarken kirlenmeyi ve peritoniti önler. Rumen (işkembe) içerisinden çivi,tel, iğne gibi metaller ipli bir mıknatıs ile çıkarılır. Bozuk içerik ve asidozis durumlarında ise çeşme hortumu veya süt sağım makinası ile Rumen yıkanır. İşlem bitince dış halka dreksiyon gibi çevrilerek arkasından bağlanır. 10 gün sonra dış halka kesilerek atılır içeri düşen iç halka ise erir. Küçülen delik dikiş atılmaksızın kendiliğinden kapanır.
Yatalak İnek Kalça Vinci
Yatalak inek sendromunda yada rahim çıkması (Prolapsus Uteri) olgularında hayvanın yerden kaldırılması, meyil verilmesi ve fizik tedavisinde kullanılır. Kalça kemiklerine oturan kelepçeler kayış gerdirmeli olup vidalı sistemlere göre daha ergonomik ve kullanışlıdır. Bagajda yer tutmaz, zencirli caraskal ile her yere kolayca taşınır.
Doğum Krikosu
Güç doğumlarda veteriner hekimin en büyük yardımcısıdır. Beş kişilik çekme gücüne sahip olup gerdirme mekanızmasına ilave olarak manivela tekniği ile (yukarıdan aşağıya bastırılarak) güç artırılabilir. Demonte haliyle 3 parçadır, kurulumu iki adet pimle kolayca yapılır. Araçta yer kaplamaz. 32x3mm borudan imal edilmiştir. Teleskopik sistemi sayesinde uzunluğu ayarlanabilir (150-200 cm).
Ayaksız Doğum Sedyesi
Güç doğum esnasında 5 kişilik çekme gücü uygular. Sağ ve sol bileği milimetrik farklarla çekerek yavrunun doğum kanalından süzülerek çıkmasını sağlar. Böylece siyatik sinirine ve doğum kanalına zarar vermez. Uygulayıcıyı yormaz. Yavru yere değil sedyeye hijyenik bir şekilde doğar. İnek ayakta ikende yatarken de kolayca doğum yaptırmak mümkündür. Sedyenin boyu özel tasarımı sayesinde 180cm den 120cm ye ayarlanabilir, taşıma esnasında kısaltılabilir. İstenirse makaslı ayaklar ile serum ve ameliyat sedyesi olarakta kullanılabilir. 2 yıl garantili olup patentlidir.
Krom Muayene Sedyesi
120 kg’a kadar her hayvanın sırtüstü yatırılıp ameliyat edilmesinde , normal pozisyonda serum ve kan alıp vermede, hayvanın taşınmasında hekime yardımcı bir sedyedir. İstenirse bakanlık mevzuatına uygun krom muayene masası ile kullanılabilir. Yerden yüksekliği ayarlanabilir.
Göz Çengeli
Güç doğum vakalarında buzağının başını doğum kanalına çekme işleminde kullanılır. Göz kemikleri (oszigomatikum) vücuttaki en sağlam kemiklerdir ve tekli çengel uygulamalarında bile başarılı sonuçlar alınmaktadır. 304 kalite krom malzemeden üretilmiştir. Anahtarlık ve maskot olarak promosyon amaçlı da üretmekteyiz.
Kantarlı Mobil Travay
Hayvancılık işletmelerinde tartım ve bakım uygulamalarında kullanılır. Sağ ve sol kapakları açılarak enjeksiyon, cerrahi müdahale, tırnak kesimi gibi işlemler yapılabilir. 2 ton tartım kapasiteli baskül 0,5 kg hassasiyetli olup bilgi ekranı ve yazıcı opsiyonu mevcuttur. Tekerleksiz ya da kantarsız olarak tercih edebilirsiniz. 3mm kalınlıkta profilden üretilmiş olup fırın boyalı ya da galvaniz boyalı alınabilir.
Mobil Travay
Hayvancılık işletmelerinde tartım ve bakım uygulamalarında kullanılır. Sağ ve sol kapakları açılarak enjeksiyon, cerrahi müdahale, tırnak kesimi gibi işlemler yapılabilir. 2 ton tartım kapasiteli baskül 0,5 kg hassasiyetli olup bilgi ekranı ve yazıcı opsiyonu mevcuttur. Tekerleksiz ya da kantarsız olarak tercih edebilirsiniz. 3mm kalınlıkta profilden üretilmiş olup fırın boyalı ya da galvaniz boyalı alınabilir.
Veteriner Ultrason Cihazları
Cihazlarımız multifrekans olup 32. Günden itibaren yavruyu görüntüler. Sectör prob yağlı ve mekanik olup ekonomiktir. 1000 saat ömrü vardır. Konik görüntüleme yapar, çoğu zaman bileğe kadar rektal girmek yeterlidir. Lineer rektal problu cihazlarımız su geçirmez yapıdadır. Tüm cihazlarımız 2 yıl garantili ve lion bataryalıdır. Takas ve servis desteğimiz distrübütörü olduğumuz firma tarafından verilmektedir.